Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.

ČLÁNKY

Citáty - cesta ke svalům Třeba vám pomůžou k lepším výsledkům a inspirují vás do dalšího cvičení... Veslovací trenažér Cvičením na veslovacím trenažéru procvičíte všechny svalové skupiny a spálíte tukovou vrstvu... Proč rotoped a ergometr? Trénink s rotopedem optimálně posiluje srdce a zvyšuje vitální kapacitu plic...

ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ


02. 06. 2018

Vylepšete svou kondici

Žít zdravěji, zhubnout, vytvarovat postavu. Právě toto jsou ta nejčastější předsevzetí, která si na začátku roku dává nejeden z nás. Ne každému se však chce chodit do posilovny, a tak si hledá nejrůznější důvody, proč tam nejít – od těch časových až po ty finanční. Pokud je to i váš případ, pak právě pro vás je ideální volbou domácí fitness. Nejen, že se vám počáteční investice do strojů, činek a cvičebních pomůcek brzy několikanásobně vrátí, ale navíc budete cvičit v soukromí a kdykoli se vám zrovna zamane.

Nezanedbávejte ani pohyb na čerstvém vzduchu

Cvičení doma či v posilovně je dobré čas od času zpestřit také pohybem venku. Čerstvý vzduch má totiž svoje plus, nejen, že zde spalujete kalorie lépe, než když jste zavření v místnosti, ale zároveň vás dostane do psychické pohody. Má tedy blahodárné účinky nejen na fyzický, ale také duševní stav. K nejoblíbenějším outdoorovým sportovním aktivitám patří bezpochyby jízda na kole, která má u nás velkou tradici a její popularita stále roste. S trochou nadsázky tak platí, že „co Čech, to cyklista“. Kolo se stalo nedílnou součástí našeho života, fungují jako dopravní prostředek do práce i na výlety. Velkou měrou se na tom podílí stále vznikající cyklostezky i nové značené cyklistické trasy.

Jezdit může každý

Většina z nás dává přednost horským kolům, ale zájem je také o kola cyklokrosová. Vyjet s nimi můžete na různé typy povrchů - kromě asfaltu hravě zvládnou i písek, kameny nebo bláto.

Pokrok nezastavíš

Novinkou posledních let se stala elektrokola. Ačkoli se nejedná zrovna o nejlevnější záležitost, zájem o ně rychle roste. A není divu, ukrývají v sobě totiž velký potenciál. Právě díky nim si mohou jízdu vychutnat i lidé s menší fyzickou kondicí.

Ať už se na projížďku vydáte na čemkoli, tím hlavním, co v žádném případě nesmíte podcenit, zůstává bezpečnost. Nedostatečně vybavené kolo představuje zbytečný hazard - odrazky a, za snížené viditelnosti také světla, by měly tvořit jeho samozřejmou součást. Zapomínat byste neměli ani na oblečení na kolo s reflexními prvky nebo pásky, abyste na silnici byli vidět. A při případných nehodách vaše bezpečí ochrání cyklistická helma, která vám musí sedět velikostí i tvarem.

Tak zbytečně neriskujte, náležitě se vybavte a pak už si jen jízdu pořádně užijte!